Rok 1950 zrození fenoménu jménem Club Med

Historii společnosti začal průkopník jménem Gérard Blitz. Během svého pobytu na Korsice ho napadla myšlenka založení spolku jménem Club Mediterranée. Ve věku 38 let zaregistroval svůj revoluční koncept, který kladl důraz na dovolenou ve stylu: Rozvoj chuti k životu v přírodě a sportovním aktivitám. Jeho nápad nezůstal dlouho jen u myšlenek, brzy je totiž zrealizoval. Objednal 200 stanů od Tirgana, který se poté stal jeho společníkem. Z 20 lidí sestavil svůj tým na pláži Alcudia na Mallorce. Už první den přivítali více než 300 klientů a celkový počet za celé léto dosáhl 2300 klientů.

Rok 1956 ve znamení přenosu letní idylky do horských středisek

Francouz Jean-Pierre Bécret je ten, kdo se rozhodl založit Club Med na zasněžených vrcholcích Alp. První rezort vznikl ve Švýcarském Levsinu. Úspěšně se popral s výzvou přenést hodnoty Club Med do těchto nehostinných podmínek. Díky novým dovolenkovým balíčkům, které zahrnovaly dopravu, ubytování, výstroj a lanovku, Club Med představil sjezdové lyžování s kompletním servisem. Lyžařské balíčky byly natolik oblíbené, že hned v dalším roce byly otevřeny další tři horské Club Med resorty.

Rok 1957 významný pro zrození typického platidla Club Med

Symbolické položky Club Med: korálky. Jean-Pierre Bécret přišel s touto myšlenkou na podnět kresby náhrdelníku od své dcery. Barevné korálky z plastu se staly mezinárodním platidlem používaným pouze v Club Med. Hosté dosud nosí tento náhrdelník a korálky používají jako platidlo za drinky u všech Club Med barů.

Rok 1961 posun hranic poznání

Club Med otevřel nový resort v Izraeli. Turisté mohou navštívit Arziv, jeho starověké zříceniny a památky, nebo se účastnit překrásných plaveb po okraji pláže v Galileji.

Rok 1963 určil směr vedení Club Medu

Jedna z největších inovací Club Medu bylo zavedení vedoucích v resortech, kteří se stali opravdovou duší resortu a reprezentují Club Med. Svou nespoutanou osobností často představují kritéria výběru pro stálé zákazníky, kteří si vybírají destinaci v souladu s jejich preferovaným šéfem resortu.

Rok 1971 dobývání Afriky

První resort v Africe byl otevřen v Guinejském zálivu, konkrétně v Assini, srdci přímořského letoviska Ivory Coast, 80 km od Abidjan.

Rok 1980 ve znamení dobývání zbytku světa

Club Med se v “dobývání světa” k  velké radosti svých věrných zákazníků pouští do oblastí jako je Bora Bora, Malajsie, Brazílie, Mexiko, Bahamy, Nová Kaledonie, Saúdská Arábie a Maledivy.

Rok 1989 vznik prvního resortu na vodě

“Plovoucí resort s příchutí Club Med”. Club Med 1 se stal největší lodí na světě, která byla v tu dobu postavena. Tato 187 m vysoká, 5 stožárová plachetnice byla postavena v Le Havre a měla kapacitu až 450 pasažérů.

Rok 2004

Club Med pokračuje v otevírání se světu. Od roku 2004 je k dispozici obrovské množství resortů pro stále zvídavější a náročnější zákazníky.

beth_c114_004